W jaki sposób dekorować dom umeblowany w konkretnym stylu?

Pomieszczenia w naszym domu powinny zachęcać nas do przebywania w nich. Nie zawsze to się udaje, ponieważ źle zestawiliśmy ze sobą kolory, meble czy dodatki. Dlatego warto dobrze przemyśleć wystrój, zanim się za niego zabierzemy. Niezwykle istotne są dekoracje. Pomimo że wydaje się, że nie są one kluczowym elementem aranżacji, prawda jest zgoła inna. Potrafią nadać wnętrzu ciepło i przytulność, w którym każdy będzie się dobrze czuł!

Kolorystyka wykorzystywana w stylu skandynawskim 

Styl skandynawski, jak samo określenie definiuje, ma wiele wspólnego z estetyką fińską, duńską, jak również szwedzką. Jest nadzwyczaj popularny ze względu na swoją elastyczność oraz dużą dostępność przedmiotów w korzystnych cenach. Produkty w stylu skandynawskim można nabyć dosłownie wszędzie – w sklepach sieciowych, na targach bądź nawet na strychu u babci. Urządzając dom w stylu skandynawskim, powinno się zainwestować w porządne oraz ciekawie prezentujące się lampy. Światło we wnętrzu tego rodzaju odgrywa nadzwyczaj ważną rolę. Lampa jednakże nie powinna być ciężka, jak również wytworzona z naturalnych materiałów.

Następnym dodatkiem, który świetnie wpasowuje się w klimat skandynawski to ramki na zdjęcia w skromnej formie. Można w nich umieścić nie tylko rodzinne zdjęcia, ale dodatkowo ciekawe grafiki bądź plakaty.

Kolorystyka wykorzystywana w stylu glamour

Glamour to w szczególności połysk i wytworność. Na ogół ten styl kojarzy się z luksusem, w związku z tym przy doborze elementów ozdobnych wskazane jest postawić na dodatki charakteryzujące się wysoką jakością. Podstawowymi barwami w tym przypadku są biel i czerń, niemniej jednak często oprócz tego, dodaje się także jeszcze jeden wyraźniejszy akcent kolorystyczny. Jak wcześniej nadmieniliśmy, w tym przypadku istotny jest w szczególności blask, dlatego powinniśmy postawić na wyraziste oświetlenie. Kapitalnym wyborem będą lampy w stylu glamour z błyszczącymi dodatkami oraz kryształkami, które świetnie podkreślają światło. Prócz tego, nie można zapominać o sporych lustrach w oryginalnych ramach, które nie tylko optycznie zwiększają przestrzeń, ale także wprowadzają do niej jeszcze więcej światła.

Kolorystyka wykorzystywana w stylu marynistycznym 

Styl marynistyczny jest typowym wystrojem nadmorskim. Najczęściej stosuje się go w domach nad morzem, ponieważ jest dosyć specyficzny. Należą do niego ściany w kotwice lub gwiazdy. Dodatki, jak narzuta na łóżko, zasłony czy poduszki mogą być również w kotwice albo w pasy. Kolorami wyznaczającymi ten styl to biały, beżowy, błękitny czy granatowy. Kojarzą się z marynarzami i tak ma być. Na ścianie wspaniale zaprezentują się wiosła, a na półce kompozycje z muszli.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Dawid Kucharski

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii