Kosmetyki naturalne – zalety stosowania

Trendy w dbaniu o skórę nieustannie się zmieniają. Zdarza się, że część kosmetyków zdobywa w błyskawicznym tempie popularność, ale równie szybko ją traci. Zyskują na tym kosmetyki naturalne, które od wielu lat są chętnie kupowane przez miłośników pielęgnacji. Za kosmetykami naturalnymi przemawiają liczne argumenty. O tym, dlaczego należy zwracać uwagę na skład kosmetyków, dowiesz się z poniższego artykułu.

Kosmetyki naturalne — Czy są szkodliwe?

Najważniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to stosowanie do ich wytwarzania składników niegroźnych dla cery. Typowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, między innymi szkodliwe dla naszej cery parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, wywołują przesuszanie się cery jak również wysypki oraz zaczerwienienia.

Naturalne kosmetyki nie posiadają w składzie tych substancji. Z tej przyczyny mając możliwość zadecydowania o tym co stosujemy na naszą skórę i przy tym wybierając kosmetyki naturalne jesteśmy w stanie wyeliminować zły wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą cerę, ale dodatkowo na nasze zdrowie.

Kosmetyki naturalne mają korzystny wpływ na cerę

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego cechują się skutecznym działaniem oraz wspierają naturalne procesy zachodzące w skórze. Kosmetyki ekologiczne poprawiają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki skutecznie wiążą wodę w komórkach oraz zapobiegają jej odparowywaniu, w przeciwieństwie do konwencjonalnych składników, jakie jedynie tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć.

Dodatkowo kosmetyki naturalne działają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Efekty używania może i wymagają więcej czasu, jednak są trwałe i powinno się na nie poczekać.

Kosmetyki naturalne są przyjazne dla środowiska

Kosmetyki naturalne produkowane są z dbałością o środowisko. Materiały stosowane na opakowania produktów zwykle pochodzą w 100% z recyklingu. Tymczasem aktywne składniki naturalne uzyskiwane są w przyjazny dla środowiska sposób z ekologicznych upraw. Przy wytwarzaniu kosmetyków nie stosuje się żadnych chemikaliów, a ziemia nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne uprawy są znacznie mniej szkodliwe dla środowiska.

Produkty naturalne nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego –  Cruelty free

Produkty naturalne, to same korzyści dla naszej skóry. Przy ich wytwarzaniu nie cierpią żadne żywe istoty — cruelty free. Zaletą jest też to, że produkty nie są stosowane na zwierzętach. To powoduje, że decydując się na kosmetyki organiczne działamy na korzyść środowiska oraz dbamy o prawidłową pielęgnację naszej cery.

Mówią o tym specjalne oznaczenia, m.in. Ecocert, VeganSociety czy CrueltyFree. Powinniśmy zwracać na nie uwagę, jeśli chcemy wybrać kosmetyki przyjazne dla zwierząt.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Wiesława Wróbel

Komentarze

Radomir Majewski

Mimo że jestem facetem to też lubię o siebie zadbać i o swoją twarz.

2022-04-21
0 0

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów