Jak wybrać lustro do łazienki?

Bardzo często po wejściu do łazienki pierwsze, na co pada nasz wzrok, jest lustro. Spełnia ono wiele praktycznych funkcji jak wykonanie makijażu, precyzyjne golenie czy zadbanie o podstawowe zabiegi higieniczne. Trzeba je dopasować do wnętrza w taki sposób, żeby do niej pasowało i zdobiło pomieszczenie. Nie jest to prosta sprawa. Pamiętajmy, że bardzo szybko się z nim zaprzyjaźnimy, dobrze jest więc się zastanowić jakie lustro do łazienki wybrać.

Jaki rozmiar i kształt lustra do łazienki wybrać? 

Jeszcze parę lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyło przekonanie, żeby nie było ono szersze od umywalki. Obecnie ta zasada jest mocno naginana i niekoniecznie jest stosowana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego nastawienia właściciela oraz stylu, w którym zbudowana jest łazienka. Z całą pewnością duże rozmiary są aktualnie mile widziane. Szacuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest owalne. Z punktu widzenia praktyczności, przeważnie wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dobrane do stylu wnętrza oraz gustu właściciela.

Wciąż popularne kształty luster do łazienki — okrągłe i prostokątne

Okrągłe lustra w łazience były na porządku dziennym. Obecnie moda ta ulega zmianie, niemniej jednak w dalszym ciągu okrągły kształt ma swoich sympatyków. Przede wszystkim w sytuacji, gdy łazienka jest w stylu zdominowanym przez delikatne krawędzie, opływowe kształty oraz zaokrąglenia to naturalnym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im projekt bardziej idzie w stronę prostokątnych rozwiązań, tym lepszy będzie również taki kształt lustra.

Jak wybrać podświetlane lustro w łazience? 

Coraz większa grupa osób docenia istotność podświetlenia. Wynika to w szczególności z tego, że jest to coś więcej, niż tylko gadżet. Naturalnie dodatkowe oświetlenie pomaga stworzyć odpowiedni nastrój wokół umywalki, jednakże jego największą zaletą jest podkreślenie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu zrobienie porannego makijażu oraz golenie zarostu są dużo łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem.

Lustro łazienkowe z ramą czy bez ramy?

To pytanie brzmi trochę staroświecko, ale jest nadzwyczaj zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które mają ramę, jest dość powszechny. Szczególnie ozdobne wersje zyskują ogromną popularność, ostatecznie z całą pewnością dobrze jest przemyśleć tę kwestię. Jeśli łazienka urządzona jest w stylu klasycznym, rama jest ciekawym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego designu lepiej postawić na bardziej surowe i ostre kształty lustra bez ramy.

Jak spójnie zagospodarować łazienkę? 

Nasz dom to nasza bezpieczna przystań. W nim czujemy się komfortowo i jest to miejsce, gdzie troszczymy się o siebie i swoich bliskich, dlatego warto tak zagospodarować w nim przestrzeń, aby nic nam nie przeszkadzało i nie zawadzało. Łazienka to szczególne miejsce, można powiedzieć, że najważniejsze. Dobrze jest zaaranżować ją w spójny sposób, żeby nie wdarł się do niej niepotrzebny bałagan przestrzenny. Łazienka jest miejscem bardzo prywatnym, zagospodarujmy ją zatem wedle swoich oczekiwań i preferencji, żeby była stworzona przez nas dla nas.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Bogna Jabłońska

Komentarze

Nina Brzezińska

Stoję właśnie przed wyborem lustra i chyba zdecyduję się na nieco większe i okrągłe.

2022-04-21
0 0

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii