Dywaniki samochodowe – jak wybrać? Jakie najlepsze?

Dywaniki samochodowe pozwalają utrzymać porządek wewnątrz auta. Chronią także oryginalną wykładzinę przed nadmiernym zużyciem, co znacząco poprawia walory estetyczne w samochodzie. Dodatkowo zabezpieczają kabinę przed wilgocią, co ma szczególnie duże znaczenie podczas ulewnej jesieni i śnieżnej zimy. Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania dywaników samochodowych?

Jak właściwie dobrać dywaniki do samochodu?

Problemem kierowcy jest dobranie właściwego rodzaju dywaników do swojego pojazdu, by odpowiednio spełniały swoje funkcje przez długi czas. Decydujący jest ich wielkość.

Zbyt długie modele stwarzają istotne niebezpieczeństwo zwijania się, utrudniając bądź też nawet uniemożliwiając właściwe korzystanie z pedałów samochodu. To natomiast może spowodować zagrażające życiu sytuacje w ruchu drogowym, np. zbyt późne zahamowanie oraz doprowadzenie do poślizgu.

Identycznie ważna jest jakość materiału, z jakiego wyprodukowany został dywanik samochodowy. Musi być on nadzwyczaj trwały, prosty w konserwacji, odporny na przemoczenie i zabrudzenia, oraz winien mieścić się w atrakcyjnym przedziale cenowym.

Z jakie materiału dywaniki samochodowe będą najlepsze?

Dobór dywaników do samochodu nie jest łatwym zadaniem. Należy zwrócić szczególną uwagę na parę niesłychanie ważnych ich cech, na przykład czy odpowiednio chłoną wilgoć. Dzięki temu przez długi czas będą w sposób właściwy spełniały swoje zadanie.

Przeważnie wybór pada na:

  • dywaniki gumowe,
  • dywaniki welurowe.

Popularność dywaników gumowych jest szczególnie duża w jesienno-zimowej porze roku. Doskonale radzą sobie z wilgotnością i śniegiem wnoszonymi do samochodu. Te dywaniki samochodowe wyposażone są w wysokie ranty, które zabezpieczają wykładzinę przed wydostaniem się z nich wody. Poza tym są one niezwykle łatwe w czyszczeniu oraz montażu, a w następstwie tego niezwykle konkretne. Jedyną ich skazą jest mało estetyczny wygląd i wydzielanie nieprzyjemnej woni w duszne dni.

Ten kłopot nie dotyczy dywaników welurowych. Są one dużo przyjemniejsze dla oka oraz osiągalne w wielu wzorach oraz kolorach. Jednak tego typu dywaniki koszmarnie sobie radzą z pochłanianiem wilgoci, a poza tym ciężko usunąć z nich wszystkie zabrudzenia oraz nieczystości. Wypada wybierać tylko takie, jakie charakteryzują się dużą gęstością materiału.

Jak dbać o dywaniki samochodowe?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy można i jak prać dywaniki samochodowe? Oczywiście zabieg tej jak najbardziej jest możliwy do wykonania. W przypadku dywaników wykonanych z weluru dobrze jest użyć odkurzacza piorącego, który wykorzystuje ciepłą parę wodną.

Przed zabiegiem dywanik oczywiście dokładnie wytrzepujemy z resztek piasku i spryskujemy specjalnym preparatem. Można także przeprowadzić pranie z wykorzystaniem specjalnych preparatów, którymi czyści się dywaniki do auta w profesjonalnych myjniach samochodowych.

Co z dywanikami gumowymi? Te zdecydowanie nie wymagają pomocy fachowców. Ich zaletą jest to, że są tańsze oraz stosunkowo proste w utrzymaniu. Nie wyglądają może tak elegancko, jak te z weluru, jednak do czyszczenia wystarczy właściwie już sama woda pod dużym ciśnieniem, którą płuczemy zabrudzony dywan.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Klaudiusz Sokołowski

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii