Zabiegi rehabilitacyjne – dla kogo są przeznaczone?

W rehabilitacji głównym celem jest poprawa stanu zdrowia psychicznego i fizycznego pacjentów. Wykonywana jest w specjalistycznym centrum, w szpitalu lub w domu pacjenta. Jest to uzależnione od stopnia zaawansowania choroby bądź urazu i potrzeby zastosowania niezbędnych urządzeń. Mogą z niej korzystać kobiety po zabiegu mastektomii, osoby po udarach mózgu, wypadkach różnego rodzaju czy urazach.

Zabiegi leczenia prądem – komu pomagają?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu stosuje się prąd stały bądź zmienny. Daje to cudowne efekty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w znacznym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz sprawia, że obrzęki prędzej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm i przeróżne zwyrodnienia.

Na czym polega zabieg leczenia prądem?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których stosuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z konkretnego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Dzięki laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a nawet i niewielkich guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu z trudem gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Wskutek laseroterapii da się również się pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej oraz wielu innych!

Na co pomaga krioterapia?

Krioterapia jest bardzo uznanym zabiegiem, który jest w stanie pomóc pacjentom z różnorodnymi schorzeniami. Pomaga w stanach zapalnych tkanek miękkich czy w stanach depresyjnych. Stosuje się ją po urazach sportowych lub wypadkach wszelkiego rodzaju. Osoby z osteoporozą również mogą z niej skorzystać. Należy jedynie pamiętać o tym, aby leczenie zimnem stosować po uprzednim porozumieniu z lekarzem prowadzącym!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Bogumiła Szymczak

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów